Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
KOSZT DOSTAWY

Szanowni Klienci

Możecie Państwo całkowicie nam zaufać w zakupach. Mamy już 10-cio letnie doświadczenie w wysyłaniu przesyłek kurierami. Wysyłamy paczki standardowe, gabarytowe, dłużycowe 2m i 3 metrowe oraz przesyłki paletowe.

KOSZTY i DOSTĘPNE FORMY WYSYŁKI

1. Kurier gratis dla zakupów 400zł plus ...

Kontakt z konsultantem

NaBudowe24.pl hurtownia internetowa

infolinia

502 752 920

22 788 97 46

info@nabudowe24.pl

Aktualności

Montaż zbiorników podziemnych na deszczówkę

zbiornik-columbus[1].jpg

W celu zapewnienia wystarczającej przestrzeni roboczej wykop musi być szerszy o 50 cm od obrębu bryły zbiornika. Należy zachować odstęp co najmniej 120 cm od stałych budowli. Podłoże pod budowę musi być poziome i równe oraz zapewnić wystarczającą wytrzymałość. Jako podłoże służy warstwa ubitego żwiru (uziarnienie 8/16) o grubości 15-20 cm.   

Czytaj więcej...


 

Jak odprowadzić deszczówkę z rynien?

jak_odprowadzic_wode_z_rynien[1].jpg

Bardzo często deszczówką wypływa z rur wylewką bezpośrednio na grunt, w efekcie na działce tworzą się kałuże i marnują setki litrów wody. Gdy przyjdzie potrzeba podlewania trawnika lub umycia samochodu używamy drogiej wody wodociągowej. Tymczasem można deszczówkę zbierać, przechowywać i wykorzystać.

Czytaj więcej...


 

Zbiornik na deszczówkę 210l

Zbiornik na deszczówkę 210 l Graf

Estetyczny zestaw obejmuje:

 • zbiornik 210l z PP w kolorze zielonym, ze szczelnie dopasowaną pokrywą
 • podstawka dopasowana pod zbiornik
 • wygodny kranik plastikowy 3/4'' w kolorze białym

Czytaj więcej...

 

zobacz wszystkie aktualności »

Papa podkładowa U-EL 60/2200 1x15m

146.90

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Producent: Katepal

Opis produktu Papa podkładowa U-EL 60/2200 1x15m

Papa podkładowa Katepal ma samoprzylepne krawędzie, co zapewnia szybkie i wygodne uszczelnienie połączeń. Wymiary rolki papy 15mx1m. Potrzebna ilość papy na dach to powierzchnia dachu plus 15%.

 

Papy podkładowe i ich układanie

 • Pod gontami bitumicznymi należy zawsze ułożyć papę podkładową Katepal, szczególnie, jeżeli gonty nie będą układane bezpośrednio po ułożeniu papy podkładowej (np. wskutek opóźnień spowodowanych pracami przy kominach, oknach połaciowych lub innych przebiciach) lub dach ma złożoną geometrię.
 • Papę Super zaleca się stanowczo w przypadku, gdy prace dachowe przerywane są na okres zimy, a wymagana jest szczelność dachu w celu prowadzenia prac wewnętrznych. (patrz tabela„Dobór papy podkładowej dla gontów bitumicznych”na stronie 6).
 • Papę podkładową można układać równolegle, bądź prostopadle do kalenicy (rys. 1a i 1 b). Papę należy rozwinąć, odpowiednio ułożyć w linii prostej, usunąć wszelkie nierówności, zerwać folię zabezpieczającą na zakładach, i przybić do deskowania gwoździami papowymi wzdłuż krawędzi, na którą zostanie nałożona krawędź kolejnego pasa (krawędzie pod zakładami poprzecznymi należy również przybić).
 • Na dachach stromych łatwiejszy jest montaż papy prostopadle do kalenicy, gdyż występuje wtedy mniejsze ryzyko pofałdowania. W każdym przypadku papa musi być całkowicie prosta i odpowiednio naciągnięta. Jeżeli układanie odbywa się w niskiej temperaturze otoczenia, należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne naciągnięcie pasów papy

 

papa_podkladowa_1[1].jpg

 • Do każdej rolki dołączona jest instrukcja układania.
 • Układanie papy podkładowej rozpoczyna się od kosza (rys. 2).
 • Papę podkładową układa się bezpośrednio na deskowaniu poszycia. Pasy nadrynnowe montuje się na papę podkładową (rys. 2).
 • Listwy drewniane na krawędziach wiatrownic należy montować przed ułożeniem papy podkładowej (rys. 3a i 3b).
 • Pasy papy podkładowej przy kalenicy przycina się na jednej połaci wzdłuż kalenicy, a krawędź górną papy przybija do deskowania. Papę z przeciwległej połaci przekłada się następnie nad kalenicą, tworząc zakładkę szerokości 100-150 mm, i skleja z papą przybitą do pierwszej połaci za pomocą uszczelniacza K-36 (rys. 4).
 • Przy wywinięciach na płaszczyzny pionowe, papę podkładową wypuszcza się co najmniej 50 mm ponad powierzchnię dachu i część wywiniętą przybija się do podłoża po uprzednim podklejeniu uszczelniaczem K-36 (rys. 5).

 

papa_podkladowa_2[1].jpg

papa_podkladowa_3[1].jpg

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: