Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
KOSZT DOSTAWY

Szanowni Klienci

Możecie Państwo całkowicie nam zaufać w zakupach. Mamy już 12 - letnie doświadczenie w sprzedaży wysyłkowej. Realizujemy każde zamówienie, dokładamy szczególnej staranności w przygotowywaniu i zabezpieczaniu towarów z Państwa  zamówień. Wysyłamy paczki standardowe, gabarytowe, dłużycowe 2m, 3 i 4-ro metrowe oraz przesyłki paletowe.

KOSZTY i DOSTĘPNE FORMY WYSYŁKI:

Kontakt z konsultantem

NaBudowe24.pl hurtownia internetowa

infolinia

502 752 920

22 788 97 46

info@nabudowe24.pl

Aktualności

Montaż zbiorników podziemnych na deszczówkę

zbiornik-columbus[1].jpg

W celu zapewnienia wystarczającej przestrzeni roboczej wykop musi być szerszy o 50 cm od obrębu bryły zbiornika. Należy zachować odstęp co najmniej 120 cm od stałych budowli. Podłoże pod budowę musi być poziome i równe oraz zapewnić wystarczającą wytrzymałość. Jako podłoże służy warstwa ubitego żwiru (uziarnienie 8/16) o grubości 15-20 cm.   

Czytaj więcej...


 

Jak odprowadzić deszczówkę z rynien?

jak_odprowadzic_wode_z_rynien[1].jpg

Bardzo często deszczówką wypływa z rur wylewką bezpośrednio na grunt, w efekcie na działce tworzą się kałuże i marnują setki litrów wody. Gdy przyjdzie potrzeba podlewania trawnika lub umycia samochodu używamy drogiej wody wodociągowej. Tymczasem można deszczówkę zbierać, przechowywać i wykorzystać.

Czytaj więcej...


 

Zbiornik na deszczówkę 210l

Zbiornik na deszczówkę 210 l Graf

Estetyczny zestaw obejmuje:

  • zbiornik 210l z PP w kolorze zielonym, ze szczelnie dopasowaną pokrywą
  • podstawka dopasowana pod zbiornik
  • wygodny kranik plastikowy 3/4'' w kolorze białym

Czytaj więcej...

 

zobacz wszystkie aktualności »

Tunel rozsączający deszczówkę ścieki 300l GRAF

211.85
Kolor:
Czarny

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Producent: GRAF

Opis produktu Tunel rozsączający deszczówkę ścieki 300l GRAF

Sklep automatycznie wyliczy koszt transportu 

Tunel rozsączający 300l GRAF służy do retencji i rozsączania wód opadowych z terenu wokół budynku, dróg, podjazdów, parkingów. Retencja polega na zatrzymaniu wód opadowych lub pochodzących z przydomowej oczyszczalni w zbiorniku, a następnie na stopniowym wsiąkaniu wody do gruntu.

graf-tunel_rozsaczajacy_300l_wymiary-zalety-produktu.jpg

 

System może się składać od jednego do kilkunastu, kilkudziesięciu modułów oraz elementów zamykających - zaślepek.

 

tunel rozsączający

 

Ciągi tuneli można ustawiać równolegle w jednej warstwie, jak również łączyć je spodami, otrzymując przez to dwukrotnie większą pojemność retencyjną na tej samej powierzchni. Przy wadze modułu 11 kg układanie nie sprawia żadnych trudności.

 

Możliwe jest dowolne wykorzystanie powierzchni pod tunelem, ponieważ wytrzymuje on długotrwałe obciążenie 3,5 t/m2 (ruch samochodów osobowych). 

 

 

  

 

 

 

 

tunel_rozsaczajacy_300l_informacje_katalogowe-.jpg

 

 

 

 

Montaż tuneli rozsączających:

Na dokładnie wypoziomowanym dnie wykopu należy ułożyć ochronną warstawę żwiru (uziarnienie 8/16) o grubości 10 cm. Na tej warstwie układa się tunele rozsączające i łączy ze sobą jeden za drugim. W celu ochrony tuneli rozsączających obkłada się je geowłókniną i w ten sposób oddziela od materiału wypełniającego. Geowłóknina powinna zachodzić na siebie na stykach 30 cm. Na zakończenie wykop zakopuje się równomiernymi warstwami ziemi.

Jeśli bezpośrednio nad instalacją rozsączającą będzie rosła trawa, zaleca się przykrycie miejsca folią nieprzepuszczającą wody i warstwą gliny o grubości około 10 cm ze względu na to, że w przeciwnym razie trawa w tym miejscu będzie wysychać szybciej niż w innych miejscach trawnika.

Lokalizacja:

  • Odległość od piwnic > 6 m
  • Min. odległość od poziomu wód gruntowych ≥ 1 m
  • Odległość od drzew powinna wynosić nie mniej niż spodziewana średnica korony drzew.

Warunki posadowienia:

Wymiary wykopu będą wynikały z ilości modułów w układzie. Wymiary układu zależą od ilości modu-łów w ciągu na długość i od ilości ciągów i odstępów między ciągami na szerokość. Wymiar dna wy-kopu powinny być min. o 30 cm większe od wymiarów układu.

Podłączenie rur wlotowych i odpowietrzających:

Rury doprowadzające podłączane są od strony czołowej tunelu do elementów zamykających, z których usuwa się odpowiednio oznaczone i ukształtowane miejsca na otwory. Rury powinny wchodzić ok. 20 cm do wnętrza modułu. Odpowietrzenie podłączane jest w górnej części tunelu na specjalnie do tego przewidzianym króćcu przyłączeniowym. Każdy ciąg tuneli powinien być zaopatrzony w oddzielny dopływ i odpowietrzenie.

Układanie tuneli rozsączających

Na dnie wykopu należy ułożyć oraz dokładnie wypoziomować i wyrównać ochronną warstwę żwiru (granulacja 8/16) o grubości 10 cm. Na tej warstwie układane są tunele rozsączające i łączone ze sobą jeden za drugim. W celu ochrony tuneli rozsączających obkłada się je geowłokniną i w ten sposob oddziela od materiału wypełniającego. Geowłoknina powinna zachodzić na siebie na stykach przynajmniej 30 cm. Zasypkę boczną układu rozsączającego oraz wypełnienie pomiędzy ciągami tuneli do ich wysokości należy wykonać ze żwiru 20/40. Na zakończenie, wykop zasypuje się stopniowo równomiernymi warstwami ziemi.

Nawierzchnia oraz jej podbudowa na terenie ponad instalacją powinna być wykonana odpowiednio do rodzaju obciążenia jakie ma przenosić. Jeżeli bezpośrednio nad instalacją rozsączającą będzie rosła trawa, urządzenie powinno być okryte folią nieprzepuszczającą wody lub warstwą gliny o grubości ok. 10 cm ze względu na to, iż w przeciwnym razie trawa nad urządzeniem może wysychać szybciej niż reszta trawnika.

Pod nawierzchniami dla ruchu samochodów osobowych, w dolnych warstwach podbudowy na-wierzchni można dodatkowo zastosować geosiatkę dla lepszego rozłożenia nacisku.

Jeżeli jako wypełnienie przestrzeni pomiędzy ciągami tuneli zastosuje się żwir płukany o granulacji 20/40 wówczas można go wraz z tunelami odizolować od gruntu rodzimego geowłókniną, przez co uzyskana zostanie dodatkowa pojemność magazynująca (ilość żwiru pomiędzy dwoma tunelami do-suniętymi do siebie bocznymi krawędziami na styk wynosi 0,150 m3, współczynnik akumulacji dla żwi-ru wynosi 0,3, zatem dodatkowa pojemność magazynująca wynosi 50 l, jeżeli zwiększymy odstępy między ciągami tuneli wówczas ilość i pojemność żwiru zwiększy się odpowiednio).

  

Tunel rozsączający Graf cena | Hurtownia internetowa NaBudowe24.pl: dostawy kurierem na terenie całego kraju. Odbiór własny klienta możliwy w miejscowości: Otwock.

Parametry techniczne produktu Tunel rozsączający deszczówkę ścieki 300l GRAF

ParametrWartość
KolorCzarny

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
:

Produkty powiązane z produktem Tunel rozsączający deszczówkę ścieki 300l GRAF