Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
KOSZT DOSTAWY

Szanowni Klienci

Możecie Państwo całkowicie nam zaufać w zakupach. Mamy już 10-cio letnie doświadczenie w wysyłaniu przesyłek kurierami. Wysyłamy paczki standardowe, gabarytowe, dłużycowe 2m i 3 metrowe oraz przesyłki paletowe.

KOSZTY i DOSTĘPNE FORMY WYSYŁKI

1. Kurier gratis dla zakupów 400zł plus ...

Kontakt z konsultantem

NaBudowe24.pl hurtownia internetowa

infolinia

502 752 920

22 788 97 46

info@nabudowe24.pl

Aktualności

Montaż zbiorników podziemnych na deszczówkę

zbiornik-columbus[1].jpg

W celu zapewnienia wystarczającej przestrzeni roboczej wykop musi być szerszy o 50 cm od obrębu bryły zbiornika. Należy zachować odstęp co najmniej 120 cm od stałych budowli. Podłoże pod budowę musi być poziome i równe oraz zapewnić wystarczającą wytrzymałość. Jako podłoże służy warstwa ubitego żwiru (uziarnienie 8/16) o grubości 15-20 cm.   

Czytaj więcej...


 

Jak odprowadzić deszczówkę z rynien?

jak_odprowadzic_wode_z_rynien[1].jpg

Bardzo często deszczówką wypływa z rur wylewką bezpośrednio na grunt, w efekcie na działce tworzą się kałuże i marnują setki litrów wody. Gdy przyjdzie potrzeba podlewania trawnika lub umycia samochodu używamy drogiej wody wodociągowej. Tymczasem można deszczówkę zbierać, przechowywać i wykorzystać.

Czytaj więcej...


 

Zbiornik na deszczówkę 210l

Zbiornik na deszczówkę 210 l Graf

Estetyczny zestaw obejmuje:

  • zbiornik 210l z PP w kolorze zielonym, ze szczelnie dopasowaną pokrywą
  • podstawka dopasowana pod zbiornik
  • wygodny kranik plastikowy 3/4'' w kolorze białym

Czytaj więcej...

 

zobacz wszystkie aktualności »

Pasy brzegowo-kalenicowe cieniowane

205.00

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Producent: Katepal

Opis produktu Pasy brzegowo-kalenicowe cieniowane

Pasy brzegowo-kalenicowe wykonane są z tego samego materiału co gonty. Warstwa od spodu samoprzylepna na całej powierzchni. Te same pasy cieniowane stosuje się do gontów cieniowanych, jazzy lub rocky. Jedna paczka wystyarcza na 20 mb krawędzi dachu lub 12 mb kalenicy. Cena za paczkę.

 

Pasy brzegowo-kalenicowe

Pasy brzegowo-kalenicowe mają kształt prostokątny i są wykonane z tego samego materiału co gonty. Posiadają również warstwę samoprzylepną od spodu. Służą do wykańczania okapów, kalenicy oraz naroży. Na okapach układa się je„na styk”.

Do pokrycia kalenicy oraz naroży dachu pasy brzegowo - kalenicowe zagina się wzdłuż perforacji, rozrywa na trzy części, i tak powstałe elementy układa się„na zakład” zgodnie z dostarczaną w opakowaniu pasów instrukcją

Pasy brzegowo-kalenicowe mocuje się na obróbce blacharskiej. Należy zdjąć folię ochronną z powierzchni przylepnej, a następnie docisnąć pas brzegowy do obróbki tak, aby około 10 mm powierzchni blachy na połaci dachowej pozostało widoczne.

Pasy brzegowo-kalenicowe układa się kolejno, a końce łączy się„na styk”bez żadnych szczelin.

 

pasy_brzegowe_1.jpg

Jeżeli linia okapu jest przecięta dachem poprzecznym (np. lukarny, werandy itp.), odległość pomiędzy zakończeniami pasów brzegowo-kalenicowych po przeciwległych stronach dachu poprzecznego musi być podzielna przez 1 metr (mierzona powyżej konstrukcji). Wymiarowanie powinno się zwykle wykonywać znacząc pomocnicze linie prostopadłe na połaci dachowej, jak pokazano poniżej. Umożliwia to prawidłowe ułożenie gontu nad dachem poprzecznym. Patrz osobne instrukcje:„Rozmierzanie gontu na dachu budynku z elementami dodatkowymi,

 

pasy_brzegowe_2.jpg 

 

Obróbka kalenicy i naroży dachu

  • Ostatni rząd gontów na styku z kalenicą przycina się wzdłuż linii kalenicy (zaginanie gontów na kalenicy jest niedozwolone!).
  • Poprzez zagięcie i rozdarcie na perforacji pasa brzegowo-kalenicowego uzyskuje się trzy płytki kalenicowe.
  • Układanie płytek na dachu rozpoczyna się z dowolnego końca kalenicy, częścią przylepną płytki w stronę krawędzi dachu, od której rozpoczyna się układanie. Płytkę kalenicową przybija się do deskowania czterema gwoździami, w części nieprzylepnej.
  • Płytki kalenicowe układa się na kalenicy centralnie w taki sposób, aby część przylepna płytki zachodziła na poprzedni arkusz na szerokości ok. 50 mm, przykrywając łby gwoździ. Czynność tę należy powtórzyć na całej długości kalenicy.
  • Ostatnią płytkę kalenicową mocuje się na kalenicy bez przybijania. Część nieprzylepną płytki należy pokryć uszczelniaczem K-36.
  • Układanie płytek na dachach z narożami rozpoczyna się od naroży dachu, a następnie układa się płytki na kalenicy. Ostatnie płytki w miejscach, w których zbiegają się naroża, należy zagiąć tak, aby woda opadowa nie mogła się pod nie przedostać oraz aby płytki kalenicy je zakrywały.

 

pasy_brzegowe_3.jpg

Parametry techniczne produktu Pasy brzegowo-kalenicowe cieniowane

ParametrWartość
KolorBrązowy - cień. / Czarny / Czerwony - cień. / Miedziano-brązowy - cień / Niebieski - cień. / Piaskowy - cień. / Purpurowy - cień / Szaro-brązowy - cień / Szary - cień. / Terakota - cień / Zielony - cień.

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: